top of page

Co vlastně teď plánuju?


Nový rok je v plném proudu a já mám plnou hlavu nápadů a vizí... A co se teda bude dít? Nebo co chci, aby se dělo?


Rozhodně chci pokračovat v pořádání a organizování ženských tanečních kruhů. Spolu s další inspirativní ženou připravujeme seriál ženských kruhů, které budou mít za záměr podpořit ženy v jejich sebepřijetí, v přijetí jejich ženství a budou odrážet téma cykličnosti. Již brzy vám budu moci sdělit více, ale zatím si podrobnosti nechám pro sebe ;).


Připravuju pro vás taneční workshopy, v rámci kterých chci propojovat tanec a seberozvoj. Bude to kombinace taneční lekce a ženského kruhu. A proč? Protože cítím, že to je moje cesta. Chci pomoci ženám, aby přijaly samy sebe, aby měly ráda svoje tělo takové, jaké je. Aby byly sebevědomé a jistější samy sebou. A právě s tím může velmi pomoci pohyb a tanec. Nebudu však učit žádnou choreografii či určitý taneční styl. Budu ukazovat různé techniky, jak hýbat s tělem - jak hýbat s pánví, jak uvolnit a rozpohybovat hrudník, co s rukama, jak tančit na zemi a další témata. Každý workshop se ponese v duchu určitého konceptu/tématu. Vybrala jsem si tématiku zemských živlů - země, oheň, vzduch a voda. Zjistila jsem, že toto pojetí se dá nádherně kombinovat s tanečními koncepty a velmi mě to baví a inspiruje.


Mám pro vás připravenou srdcovku - taneční workshopy, které mi dávají smysl a které vám pomohou mít se ráda takové, jaké jste.

Naplánovala jsem tedy 5 workshopů - Uzemni se, Rozvášni se, Čaruj a Zavlň se. Jasně, chybí ještě jeden, nebojte, nepřepsala jsem se. Poslední workshop nese název Vciť se a bude trochu speciální. Budeme totiž tančit tance archetypů. Archetypy mě v poslední době hodně oslovují a hlavně mi ukazují, co všechno se v nás ženách skrývá. Archetypy mohou pomoci pochopit, kdo jsme, proč se chováme v určitých situacích jistým způsobem. Mohou poodhalit i naše stíny, které je tak těžké přijmout. Je to však velmi důležité. Když přijmeme naše stíny, přijmeme samy sebe. A navíc si můžeme pak vědomě vybírat, jak se zachováme. A právě archetypy nám k tomu mohou velmi účinně pomoci. Navíc když jsou v kombinaci s tancem, je to zaručená seberozvojová technika, která dokáže rychle ukázat, na čem jsme a kde bychom být chtěly.


Takže mám pro vás připravenou fakt srdcovku a věřím, že se na workshopech setkám s těmi, které to přitáhne a zavolá. A pokud se ptáte, zda musíte mít předešlou taneční zkušenost, tak odpověď je NE! Nemusíte. Workshopy jsou pro zkušenější tanečnice i pro ženy, které prostě chtějí tančit po svém, chtějí se propojit se svým tělem, chtějí vědět, jak se hýbat a chtějí rozvíjet svou vlastní představivost. Takže workshop je opravdu pro všechny! Bez rozdílu zkušeností, věku či čehokoli jiného. Pokud vás to volá, tak už teď se můžete hlásit - registrace jsou spuštěny na webu ;).


Tento rok se ponese ve znamení rozvíjení mých darů, vizí a tvořivosti. Chci být svou vlastní paní!

A co dál? Co mám v plánu? Co je záměr pro tento rok? Když jsem se na to sama sebe ptala, skákalo mi tam jediné - finanční svoboda. A s tím taky spojená skutečnost, že chci pracovat sama pro sebe a sama na sebe, ne pro jiné. Tohle téma je taky moje životní téma. Já prostě nejsem typ zaměstnance. Já prostě vím, že chci být svou vlastní paní. Že se chci naučit, jak podnikat, že chci věnovat svůj životní čas sama sobě a činnostem, které mi dávají smysl, které mě naplňují a které mi přinášejí hojnost. Ne vždy se tahle kombinace daří. Vím však, že se na tom dá pracovat a že se to dá naučit. A já se to budu tento rok učit a budu směřovat k tomu být svou paní. Ono to taky není jednoduchý. Je třeba vůle, motivace, disciplína, finance a odhodlanost a odvaha. Ne všechny tyto kvality mám v sobě stoprocentně obsaženy. Mým kámošem není např. disciplína. Ráda dělám nic :D . Takže někdy se stává, že chvíli prokrastinuju. Na druhou stranu si myslím, že není třeba to hrotit a být produktivní každý den, každou minutu a sekundu. Někdy je prostě nutný si dát klid. Dát si čas na integraci, na nabrání sil a na zrození dalších nápadů a řešení. Takže vím, že musím občas trochu přidat v disciplíně, ale zároveň vím, že na sebe nebudu tlačit a nebudu se nutit a nepůjdu přes limity.


Můžu vám už nyní prozradit, že připravuju Facebookovou skupinu Buď svá, která bude takovou přidanou hodnotou. Co se v ní bude dít? To se dozvíte již brzy ;). Pokud vás to zajímá, tak sledujte můj Facebook a Instagram, kde najdete vždycky to nejaktuálnější info.


A co vy? Jaký je váš záměr pro rok 2024? A co byste si přáli zde na blogu číst? Dejte mi vědět do komentáře nebo klidně do zprávy na sociálních sítích. Budu moc ráda!


Mějte se krásně a užívejte víkend :)Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page