top of page

Odpouštěcí a přijímací rituál

A jsem zpět se slibovaným článkem o rituálu, který jsem nedávno absolvovala. Konkrétně to bylo minulý týden a musím říct, že to byla fakt síla. Nebudu vám zde přesně popisovat, co rituál obsahoval, ale vypíchnu jen nějaké pro mě nejdůležitější momenty.Musím říct, že jsem neskutečně ráda, že mě mým prvním rituálem provedla Sandra Mašková, ke které chodím na konzultace. Rituál měla krásně připravený a navodila naprosto skvělou atmosféru. Vážím si toho, že do toho dala tolik energie a že mi věnovala svůj čas, aby mě tím rituálem provedla. Tímto Sandře moc děkuju!


Šlo o rituál 4 živlů - ohně, vody, vzduchu a země. Pointou bylo opustit to, co mi už neslouží a přijmout vlastnosti, schopnosti, které bych chtěla nabýt či posílit. Důležitou částí rituálu bylo odevzdání dopisu pro maminku ohni. Měla jsem velké výčitky, protože den před smrtí mámy jsem měla nehezké myšlenky, bylo pro mě těžké být s ní v nemocnici, koupat ji,... nikdy jsem takto o jiného člověka nepečovala a bylo to pro mě nevýslovně těžké a stresující, protože maminka už na tom nebyla dobře a občas byla trošku mimo. Vyčítala jsem si, že jsme si neřekly, že se máme rády, vyčítala jsem si, že jsem nebyla lepší dcera. Proto jsem měla za úkol jí napsat dopis. Musím říct, že už jen napsání toho dopisu mi pomohlo cítit se lépe, lehčeji. Uvědomila jsem si spoustu věcí, co mě mrzelo, co mi ublížilo, ale taky jsem jí v dopise poděkovala za to, jak o mě pečovala, jak mě milovala a co pro mě všechno udělala. Vím, že dělala, co jen mohla a že by mi nikdy vědomě neublížila. V nelehkých chvílích možná udělala chyby, ale já vím, že to pro ni bylo těžké a že hodně trpěla. Napsala jsem jí, že mi moc chybí a do konce života chybět bude. Tento dopis jsem pak v první fázi rituálu hodila do ohně. Oheň symbolizuje transformaci. Chtěla jsem spolu s tím dopisem přerušit cyklus utrpení v naší ženské linii. Věřím, že se mi to podaří.


Oheň symbolizuje transformaci. Spálila jsem to, co mi už neslouží a chtěla jsem přerušit cyklus utrpení v naší ženské linii. Věřím, že se mi podaří vystoupit z tohoto bludného kruhu.

Poté jsem také spalovala vzorce, limitující přesvědčení a další věci, které mi už neslouží. Spálila jsem stud, spálila jsem nesebeúctu, utrpení, podřizování se názorům druhých, zejména mužů a spoustu dalších věcí. Málem jsem spálila hodnou holku, ale naštěstí tomu Sandra zabránila včas :D Po ohni přišla voda.


Voda byla teda fakt výživná. Byla to pro mě asi nejtěžší část. S pomocí Sandry jsem pocítila fyzicky, jakou mám v sobě bolest. A že je fakt brutálně velká! Za ty roky se toho ve mně nahromadilo fakt hodně. Bylo pro mě velmi prospěšné ucítit to na svém fyzickém těle. Mám v sobě skrytou zlost, nasrání a taky hluboký smutek. Tyto emoce se mi usadily na hrudníku a na bránici. Už dlouhý čas řeším problémy s hrudní páteří, která mě pořád bolí, stahují se mi trapézy a také mám hodně staženou bránici. V poslední době je to lepší, ale přece jenom čas od času cítím, že se nemůžu úplně dobře nadechnout a že mi vzduch nejde do hrudníku, jen stěží. Sandra mi na hrudník zatlačila a snažila se, abych se uvolnila a povolila. Moc to nešlo. Ale aspoň trošku jsem upustila a vypustila ze sebe část žalu. Ve vodě jsem rozpustila tyto emoce, které se mě drží velmi dlouho. Samozřejmě nezmizely úplně, chce to ještě hodně práce. Ale aspoň trochu se mi ulevilo. Bylo to fakt silné a náročné.


Za ty roky se toho ve mně nahromadilo fakt hodně. Bylo pro mě fakt prospěšné ucítit to na svém fyzickém těle. Ta bolest je fakt brutálně velká.


Vzduch byl ve znamení dýchání a musím říct, že to ve mně rozproudilo život a taky klid a štěstí. Dýchalo se mi mnohem lépe než třeba na začátku rituálu a ukázalo mi to, že musím víc dělat dechová cvičení, protože to fakt stojí za to. Dýchání je všechno a bez dýchání bychom tu už dávno nebyli. Nyní si to uvědomuju mnohem víc.


Poslední část byla taková nejvíc v pohodě, bylo to přijímání darů země. Přijala jsem např. sebevědomí, lásku, štěstí, svoje ženství, respekt k sama sobě, že si budu umět nastavovat svoje hranice a další věci, které jsem považovala za důležité.


Na konci jsem sdílela svoje dojmy a byla jsem fakt hodně v pohodě, na vlně emocí. Během rituálu jsem zažila mnoho emocí a velmi intenzivních a to dá člověku zabrat :)) . Každopádně cítím, že ze mě něco spadlo, cítím se o něco lehčí.


Samozřejmě vím, že s rituálem vše neodešlo jen tak jako s lusknutím prstů. Ale cítím na sobě změnu. Rituál mi pomohl napojit se sama na sebe, na energii a rozhodně to stálo za to a šla bych do toho znova! Děkuju, že jsem to mohla zažít a prožít. Jsem vděčná.


Doporučuju všem, kteří prožívají těžké období, jít na terapii. Není to ostuda. Je to investice do sebe a to je to nejvíc, co můžete pro sebe udělat!

Pokud i vy chcete zažít rituál, doporučuju Sandru Maškovou - Medojedíka :)). Doporučuju všem, kteří prožíváte nějaké těžké období, nevíte, co se svým životem, chodit na terapie, protože to není ostuda. Je to investice do sebe a to je to nejvíc, co můžete udělat!


Děkuju vám za váš čas a příště se na vás budu těšit s dalším tématem :)


Raduš

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page